piątek, 3 października 2014

Staż czas rozpocząć

Zacznę od obwieszczenia dobrej wieści - LEK zdany! I to na całkiem ładny wynik. Nie zmienia to faktu, iż w lutym wybieram się ponownie poprawić ilość punktów, gdyż patrząc na ilość miejsc specjalizacyjnych nawet 99% może nie gwarantować sukcesu.

Pani Kopacz obiecuje górnolotnie zwiększenie ilości miejsc na rezydenturę. W tym roku też było ich dużo... Przyszli patomorfolodzy czy też geriatrzy skakali z pewnością do góry po ujrzeniu list. Miny zrzedły chętnym na inne specki jak np.kardiologia, dermatologia, okulistyka. Spodziewam się, że obiecywane 3500 miejsc może pójść znowu na patomorfologów, geriatrów czy też ortopedów, gdyż według naszego rządów innych lekarzy praktycznie nie potrzebujemy w Polsce.

Jeszcze rok przede mną, ale nie łudzę się, że ilość miejsc pracy wzrośnie 10-krotnie. Dlatego trzeba opracować plan B, poszukać kilku specjalizacji, w których widzę się przez najbliższe 40 lat i czekać na pomysły naszego rządu za rok.

Tymczasem rozpoczęłam staż. Umowa podpisana, szkolenie BHP już za mną (choć nadal nie wiem jak używać gaśnicy, gdyż wiedzę mieliśmy podaną "na sucho") - jedynym słowem - praca pełną gębą :)

Moją 13-miesięczną przygodę rozpoczęłam od 7 tygodni na oddziale ginekologii i położnictwa. Nie pasjonuje mnie ta dziedzina, ale nie jest też aż tak odpychająca jak np.w moim mniemaniu ortopedia, której nie znoszę. Praca na tym oddziale okazała się bardzo przyjemna, większość pań jest bardzo miła i rozczulająca, gdy zachwycają się każdym kopnięciem swojego brzdąca :)

Jedyną wadą stażu jest...wczesne wstawanie. Po 3 miesiącach spania do późnego popołudnia, zmiana budzika na 6 rano okazała się druzgocąca. Liczę na szybkie przestawienie mojego zegara biologicznego, w przeciwnym razie wciąż będą snuć się po oddziale jak zaspany cień :)

                                                                         Photo credit: J. Star / Foter / CC BY-NC-SA

3 komentarze:

 1. Ja też wkrótce zaczynam staż ale w innym kierunku, mimo to dobrze Cię rozumiem :) Powodzenia!

  OdpowiedzUsuń
 2. Powodzenia!
  Szkoda, że nie masz gadżetu "obserwatorzy". Może wrzucisz na stronę - będzie łatwiej śledzić Twoje nowe posty.
  Pozdrawiam serdecznie!
  theCieniu
  cienistosc.pl

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Gadżet "Obserwatorzy" już dodany na specjalnie życzenie :)

   Usuń