niedziela, 20 kwietnia 2014

WielkaNocne Świętowanie.

 
 
   Święta...Święta...tak, prawdziwe Święta. Najważniejsze Święta Katolików. Piękne wydarzenie, Pan Jezus Zmartwychwstał, pokonał Śmierć i przeszedł na nowo do życia. Oboje jesteśmy Katolikami i jesteśmy z tego dumni, że możemy świętować takie wydarzenie. Wielu z Was może się zdziwić, co na blogu robią takie wyznania, bo dzisiaj wiara jest nie modna. Złammy dziś jednak kanony dzisiejszego świata.
    Oczywiście oprócz wymiaru duchowego, Święta te mają bogate tradycje obrządków. Pięknie ozdobione święconki, suto zastawione i przybrane stoły. Malowanie pisanek to nieodłączny element przygotowań do Świąt. Jednak świętowanie to też wiele nerwów dotyczących przygotowań. Właśnie wtedy, kiedy ludzie powinni ze sobą sprawnie współpracować i cieszyć się tym, że wspólnie przygotowują potrawy i ozdoby wielkanocne, wychodzą na światło dzienne różne waśnie, nowe i stare, co sprawia, że przygotowania stają się czasem wręcz nie znośne, i każdy zaczyna wchodzić sobie w drogę...w złą drogę. Chciałbym prócz poniżej zamieszczonych życzeń, życzyć wszystkim, by materialne sprawy związane z Wielką Nocą nie przyćmiły prawdziwej idei tych Świąt, by nie doprawiony barszcz, nie udany tort, czy żle pomalowana pisanka, nie były powodem kłótni i sporów. Wszystko róbmy z miłością i nie zwracajmy uwagi na głupstwa, które tak naprawdę nie mają żadnego znaczenia, a psują cały klimat tego na co czekamy i tworzymy w tym czasie.


Wszystkim, którzy odwiedzają Nasz Blog, chcielibyśmy złożyć Najserdeczniejsze życzenia, 
aby Zmartwychwstały Chrystus był z Wami każdego dnia i upiększał Wasze życie. 
No i oczywiście wielu pyszności na stołach, smacznego jajeczka i mazurka, a w Śmigusa Dyngusa mokrej głowy. Wiele radości i ciepła na te święta! Iście rodzinnej, miłej atmosfery!

Doktorka i Doktor.


1 komentarz:

  1. Dobre połączenie medycyny i blogowania! Powodzenia, będę zaglądać częściej:) Alleluja, Pan zmartwychwstał, warto mówić o Nim głośno!

    OdpowiedzUsuń